خرید بلیط هواپیما تهران به مقصد لاوان

بلیط هواپیما تهران لاوان رفت و برگشت در حال حاضر توسط دو ایرلاین ماهان و کارون ارائه می شود. پروازهای این مسیر فعلاً به روزهای چهارشنبه و پنجشنبه محدود است و به مسافران توصیه می شود، حتی بعد از رزرو بلیط، حداقل 4 ساعت قبل از پرواز، آخرین وضعیت اجرا یا عدم اجرای پرواز را بررسی کنند. اگر روز پنجشنبه به لاوان می روید باید بدانید که زودتر از پنجشنبه هفته آینده باز نخواهید گشت. با توجه به مسافران کم این مسیر، برنامه پرواز تهران لاوان ثابت نیست و بهتر است که قبل از برنامه ریزی، از دو  ایرلاین کارون و ماهان استعلام بگیرید.

فرودگاه لاوان تا مرکز جزیره در حدود 7 کیلومتر فاصله دارد و شما باید چیزی حدود 30 دقیقه را برای طی این مسیر در نظر بگیرید. ضمناً فرودگاه لاوان در شرق جزیره قرار دارد.

قیمت بلیط هواپیما تهران لاوان در حال حاضر تقریباً در بازه 500 الی 800 هزار تومان است. با توجه به پروازهای کم این مسیر و تعداد کم مسافران آن، پروازها کاملاً مطابق با تعداد مسافران برنامه ریزی می شود و بلیط لحظه آخری هواپیما تهران لاوان و بلیط چارتر هواپیما تهران لاوان به ندرت ارائه می شود.

شما می توانید این بلیط را در بالای همین صفحه رزرو کنید. کافیست اطلاعات خود را به طور کامل وارد کنید. در صورت نیاز به رزرو تلفنی، می توانید با دفتر مرکزی سایت فلاوینگو به شماره 43635-021 تماس بگیرید و یا از شماره 09054800413 پشتیبانی 24 ساعته دریافت کنید.

انواع بلیط هواپیما تهران لاوان

همانطور که گفته شد برای مسیر پروازی تهران لاوان، بلیط چارتر یا لحظه آخری به ندرت ارائه می شود و آنچه وجود دارد همان بلیط سیستمی است. بلیط سیستمی بلیطی است که قیمت آن تحت قوانین و مصوبات شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشور تعیین می شود. به همین دلیل قیمت های بلیط سیستمی به ندرت تغییر می کند.

 مزیت بلیط سیستمی این است که در صورت کنسل شدن، شما می توانید درصد زیادی از مبلغ داده شده را پس بگیرید. البته مقدار این درصد در ایرلاین های مختلف متفاوت است و حتی ممکن است مقدار این درصد در دو پرواز متفاوت که توسط یک ایرلاین انجام می شود، متفاوت باشد. ما قبلاً در مقاله ای به مقایسه قوانین استرداد بلیط ایرلاین های مختلف پرداخته ایم. معمولاً در برخی ایرلاین ها، هر چقدر شما زمان بیشتری برای کنسل کردن بلیط داشته باشید، درصد مبلغ جریمه لغو بلیط بیشتر می شود.

بلیط چارتر هم بلیطی است که با قرارداد بین ایرلاین های مختلف و آژانس های هواپیمایی و با قیمت کمتری توسط آژانس ها خریداری می شود و سپس به مسافران فروخته می شود. آژانس ها هم به مناسبت های مختف ممکن است که قیمت بلیط چارتر تهران لاوان را کم یا زیاد کنند. البته همانطور که گفته شد، چنین بلیطی فعلاً به ندرت صادر می شود.

فرودگاه لاوان

فرودگاه لاوان یکی از فرودگاه های جدید التأسیس کشور است که در شرق جزیره لاوان قرار دارد. در حال حاضر پروازهایی از تهران، شیراز و برخی جزیره های خلیج فارس مانند جزیره سیری به آن انجام می شود. اکثر متقاضیان پرواز به این فرودگاه هم جزء کارکنان شرکت نفت لاوان هستند. فاصله این فرودگاه تا مرکز جزیره 7 کیلومتر است.

جاذبه های گردشگری لاوان

جزیره لاوان بعد از قشم و کیش، سومین جزیره ایران به لحاظ وسعت است. این جزیره جزو بخش کیش استان هرمزگان ایران است و در غرب جزیره کیش قرار دارد. این جزیره رطوبت و گرمای بالایی دارد و به همین دلیل است که جمعیت زیادی ندارد. لاوان در حال حاضر کمتر از 1500 نفر جمعیت دارد و اکثر سکنه آن برای شرکت نفت لاوان کار می کنند. این شرکت ذخایر نفت قابل توجهی را در نزدیکی جزیره لاوان پیدا کرده است و چندین اسکله نفتی روی این منطقه ایجاد کرد است.

در حال حاضر بخش زیادی از جزیره لاوان به دولت تعلق دارد و برای اقامت در این جزیره باید کمی از مرکز شهر دور شوید. بندر مقام نزدیک ترین بندر خلیج فارس به جزیره مقام است. خوب است بدانید که هزینه حدودی هر شب اقامت در جزیره برای هر نفر 50 هزار تومان است. در مورد جاذبه های گردشگری لاوان باید بگوییم که این جزیره از دیرباز محل صید مروارید بوده است و به همین دلیل به مروارید پنهان خلیج فارس معروف شده است.