اطلاعات کامل دربارۀ پرواز تهران بوشهر

قبل از آنکه باروبنه سفر به شهر بوشهر را ببندم، هدفم بر این که نخست اطلاعات کامل درباره پرواز تهران بوشهر را کسب کنم. با اینکه می دانستم بهترین زمان خرید بلیت هواپیما تهران بوشهر زمستان و به ویژه اوایل بهار است، ولی الآن به دلیل مسائل کاری، در وسط تابستان و در اوج گرما قصد سفر به بوشهر را دارم. پس بی درنگ در مورد انواع بلیت، مدت زمان پرواز، ارزانترین بلیت، نوع شرکت هواپیمایی، لیست پروازها، روزها و ساعات پرواز و موارد دیگر شروع به تحقیقات کردم، با من همراه باشید.

بلیت لحظه آخری تهران به بوشهر

بلیت هواپیما در دو نوع سیستمی و چارتری است. در نوع سیستمی شما بلیت را مستقیم از شرکت هواپیمایی با قیمت مصوب خریداری می کند، ولی بلیت چارتری را توسط آژانس های مسافرتی تهیه می کنید. بلیت لحظه آخری به نوع چاتری و در صورتی که زمان پرواز نزدیک بوده و هواپیما جای خالی داشته باشد، به فروش می رسد. تفاوت آشکار این دو نوع بلیت به مقدار قیمت هر کدام است، معمولاً بلیت چارتری و لحظه آخری به دلیل آنکه آژانس چارتر کننده درصدد این است که همه بلیت ها را به فروش برساند، تخفیف های ویژه ای (حتی تا 80%) را در نظر می گیرد.

معمولاً درصد بسیار کمی از بلیت چارتری عودت داده می شود و تنها برای کودکان زیر 2 سال، قیمت بلیت به صورت نیم بها محاسبه می شود، ولی در بلیت سیستمی ممکن است تا نصف مبلغ عودت داده شود، برای کودکان زیر 12 سال نیز قیمت بلیت نیم بها محاسبه می شود. مزیت دیگر بلیت سیستمی به شرایط رزرو آن بستگی دارد، شما از ماه ها قبل می توانید اقدام به رزرو بلیت سیستمی کنید، شرایطی که در بلیت چارتر وجود ندارد.

ارزان‌ترین بلیت تهران به بوشهر

بر طبق صحبت های بالا، می توان نتیجه گرفت که بلیت چارتری یا لحظه آخری ارزان تر از نوع سیستمی است. معمولاً در همه وب‌سایت های خرید اینترنتی بلیت هواپیما همانند «فلاوینگو» می توانید از طریق فرم صفحه اول سایت، مبدأ، مقصد، تعداد مسافر (بزرگ‌سال، کودک یا نوزاد)، زمان، ساعت حرکت، نوع هواپیما، شرکت هواپیمایی، قیمت و دیگر خدمات را مشاهده و بر حسب نیاز رزرو کنید.

همچنین قیمت بلیت به برخی عوامل بستگی دارد، از جمله:

- نوع هواپیما: به طور کلی هواپیماهای ایرباس نسبت به بوئینگ از خدمات و کیفیت بالاتری برخوردار هستند.شرکت های هواپیمایی ایران ایر، زاگرس، تابان، هما، آسمان و قشم ایر همه روز از تهران (فرودگاه مهرآباد و امام خمینی) به مقصد بوشهر دارای پرواز در ساعات مختلف است.

- کلاس پروازی: فرست کلاس و کلاس پروازی بیزینس به دلیل خدمات بیشتر گران تر از کلاس اکونومی (اقتصادی) است.

- روز پرواز: عموماً روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه به دلیل شلوغی خطوط هوایی، قیمت بلیت گران تر از دیگر روزهای هفته است.

- نوع بلیت: بلیت چارتر و لحظه آخری ارزان تر از بلیت سیستمی است.

مدت پرواز تهران بوشهر

فاصله هوایی تهران تا بوشهر 747 کیلومتر است که به طور تقریبی مدت زمان پرواز 1 ساعت و 25 دقیقه خواهد بود. در مقدار مدت پرواز تهران بوشهر عواملی همچون شرایط آب و هوایی، نوع هواپیما و مستقیم و غیر مستقیم بودن پرواز نیز مؤثر است.

ساعت پرواز تهران بوشهر

در هر ساعتی در روز پروازهای متعددی از شرکت های هواپیمایی مختلف از تهران به مقصد بوشهر پرواز می کنند. متغیر بودن ساعت پروازها بستگی به شرکت هواپیمایی و آژانس چارتر کننده دارد.

چرا باید به بوشهر سفر کرد؟

شهر بندری بوشهر در خلیج فارس و در انتهای شمالی شبه جزیره ای صاف و باریک قرار دارد که با جزایر دیگر در ارتباط است. بندر بوشهر در زمان سلطنت نادر شاه در زمان تأسیس پایگاه دریایی او در سال 1734 برای کنترل حاشیه خلیج فارس افتتاح شد. شرکت های انگلیس و هلندی در دهه 1780 پست های تجاری خود را از بندرعباس به بوشهر منتقل کردند. این محل سکونت سیاسی بریتانیا در قرن نوزدهم و چندین کنسولگری اروپایی بود. اهمیت تجاری بوشهر با پیشرفت دولت ایران در دهه 1960 همراه بود.سواحل شنی بوشهر به خودی خود چشم اندازی فوق العاده زیبا و ارزشمند است. آب و هوای شرجی، زیبایی خانه های بومی منطقه، وجود جاذبه های متعدد و مناطق تفریحی بسیار باعث شده است شهر بوشهر به مقصد دلپذیری برای سفر تبدیل شود.