خرید بلیط هواپیما تهران به ماکو

در حال حاضر بلیط هواپیما تهران به ماکو رفت و برگشت را می توانید فقط برای روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رزرو کنید. البته به گفته مدیر عامل این فرودگاه، قرار بود روزهای یکشنبه نیز به برنامه پرواز تهران ماکو اضافه شود و موقع خواندن مطلب حاضر توسط شما، ممکن است این اتفاق رخ داده باشد. ولی نکته مهم این است که در صورتی که روز چهارشنبه به ماکو بروید، تا اول هفته بعد در ماکو ماندگار خواهید شد، مگر اینکه بخواهید از طریق زمینی برگردید. ضمناً ایرلاین اصلی که در این مسیر فعالیت می کند ایرلاین تابان است که با سابقه 15 ساله، بستری امن برای یک پرواز مطمئن برای شما فراهم آورده است.

شما می توانید کار خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران ماکو را از طریق باکس بالای همین صفحه به راحتی انجام دهید. در صورت نیاز می توانید رزرو این بلیط را از طریق تلفنی با شماره 021-43635 و یا از طریق حضوری با آمدن به آدرس تهران، خیابان سهروردی شمالی، پلاک 683 انجام دهید. همکاران ما در سایت فلاوینگو و شرکت عالی گشت آریا، آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.

فرودگاه ماکو

بعد از سوار شدن بر هواپیمای تهران ماکو، در حدود 75 دقیقه بعد از پرواز در فرودگاه ماکو خواهید نشست. فرودگاه ماکو در سال 1396 افتتاح شده است و سومین فرودگاه استان آذربایجان غربی محسوب می شود و در حال حاضر به عنوان یکی از مرزهای هوایی کشور دارای پروازهای بین المللی هم هست. این فرودگاه در 26 کیلومتری شهرستان پلدشت و 47 کیلیومتری شهر ماکو قرار دارد. بنابراین تا مرکز شهر ماکو در حدود نیم ساعت فاصله دارد. 

قیمت بلیط هواپیما تهران ماکو

در حال حاضر پروازهایی که در این مسیر ارائه می شود، بیشتر از نوع سیستمی است و قیمت بلیط هواپیما تهران ماکو در حدود 250 هزار تومان در کلاس اکونومی است. البته بلیط هواپیما تهران ماکو با کمی قیمت پایین تر به نام بلیط چارتر توسط سایت های مختلف به فروش می رسد.

 به طور کلی باید بگوییم که بلیط چارتر تهران ماکو به این دلیل که توسط آژانس ها تعیین قیمت می شود، ممکن است کمی ارزان تر از بلیط سیستمی باشند. این اتفاق، زمانی می افتد که آژانس عرضه کننده بلیط، به دلیل نگرانی از خالی ماندن صندلی های خریداری شده خود از ایرلاین ها، کمی قیمت آن ها را پایین می آورد. در حال حاضر به دلیل کم بودن پروازهای بین تهران و ماکو، بستری برای ارائه بلیط چارتر و کاهش قیمت بلیط سیستمی وجود ندارد و قیمت بلیط هواپیما تهران ماکو در کلاس اکونومی، در بیشتر اوقات با قیمت ثابتی ارائه می شود.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتر تهران ماکو

همانطور که گفته شد قیمت بلیط چارتر تهران ماکو همانند سایر بلیطهای چارتر توسط آژانس ها تعیین می شود و در مواردی ممکن است  این قیمت، پایین تر از قیمت بلیط سیستمی باشد. بلیط سیستمی هم توسط ایرلاین ها صادر می شود و قوانین سفت و سخت تری بر تعیین قیمت آن حاکم است. خوبی بلیط سیستمی این است که قابل کنسل کردن است و در صورتی که به موقع اقدام کنید می توانید تا 90 درصد مبلغ خود را پس بگیرید. ویژگی مثبت دیگر این نوع بلیط ها مخصوصاً برای کسانی که به صورت خانوادگی می خواهند به ماکو سفر کنند، این است که برای کودکان بین 2 تا 12 سال، فقط پرداخت نصف مبلغ بلیط بزرگسالان کافیست. بلیط چارتر تهران ماکو فقط برای نوزادان زیر 2 سال رایگان است.

جاذبه های گردشگری ماکو

شهر ماکو مرکز شهرستان ماکو است و در استان آذربایجان غربی در شمال غربی ایران واقع است. این شهر در کنار گمرک بازرگان و در مرز ایران و ترکیه قرار دارد. ماکو جوان ترین منطقه آزاد ایران است و از لحاظ وسعت در بین مناطق آزاد جهان، بعد از شانگهای چین در رتبه دوم قرار دارد. همچنین قدیمی ترین کلیسای جهان یعنی قره کلیسا در شهرستان ماکو قرار دارد. یک مقاله کامل در مورد جاذبه های گردشگری ماکو در فلاوینگو وجود دارد و شما می توانید از آن استفاده کنید. ولی گزیده مکان های دیدنی ماکو عبارت است از:

  • کلیسای طاووس در دره قره کلیسا
  • معبد سنگی دردشت
  • کلیسای سن استپانوس
  • غارهای زیرزمینی آرارات
  • پل بِش گُز
  • خرابه های سه گوش در قزلداغ
  • کلاه فرنگی
  • کاخ باغجه جوق
  • کشمش تپه
  • و ...