اطلاعات کامل پرواز تبریز کیش و خرید بلیط هواپیما

تبریز را می توان مهم ترین شهر در قسمت شمال غربی کشور دانست و جزیرۀ زیبای کیش هم یکی از پرتردد ترین مقاصد گردشگری در کشور است. بنا بر این طبیعی است که پرواز تبریز کیش همیشه مسافران و خواهان بسیاری داشته باشد.

فرودگاه بین المللی تبریز (شهید مدنی) بزرگ ترین فرودگاه ناحیه شمال غرب ایران است و تا شهر تبریز 18 کیلومتر فاصله دارد. فرودگاه بین المللی جزیرۀ کیش در جنوب کشور و غرب استان هرمزگان قرار دارد، این فرودگاه در غرب جزیرۀ کیش واقع شده و تا مرکز شهر در حدود 1 کیلومتر فاصله دارد.

ابتدا برای تهیه بلیط هواپیمای مناسب برای این سفر باید اطلاعاتی در مورد انواع بلیط و نحوۀ تهیه آن داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمان مناسب اتخاذ کنید.

انواع بلیط هواپیما

بلیط هواپیمای سیستمی:

به روشی که مسافر بلیط هواپیما را به صورت مستقیم از شرکت های هواپیمایی خریداری می کند، بلیط هواپیمای سیستمی نام دارد. در این نوع، خرید بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال نیم بها حساب می شود و شما می توانید از چندین ماه قبل اقدام به تهیه بلیط نمایید. قیمت این نوع بلیط معمولاً ثابت بوده و دچار تغییر محسوسی نمی شود و در صورت پس دادن بلیط بنا به ساعت و زمان مانده تا پرواز ممکن است تا 70 درصد مبلغ آن برگردانده شود.

بلیط هواپیمای چارتری

زمانی که مسافر بلیط خود را از آژانس های هواپیمایی و واسطه های دیگر تهیه کند اقدام به خرید بلیط چارتری کرده است.

در این نوع خرید برای تمام افراد بالای 2 سال قیمت بلیط تمام بها حساب می شود. همچنین بنا به شلوغی و یا خلوت بودن پرواز قیمت آن تغییر چشم گیری دارد. این بلیط بیشتر برای روزهای خلوت پیشنهاد می شود که قیمت آن بسیار ارزان تر از روزهای شلوغ است.

حال که با انواع بلیط پرواز تهران شیراز آشنا شدید توضیحاتی در خصوص نحوۀ تهیه بلیط ارائه می کنیم.

 

خرید بلیط از طریق وب‌سایت های شرکت های هواپیمایی

شرکت های بزرگ هواپیمایی برای تهیه مستقیم بلیط یا همان بلیط سیستمی، وب‌سایت های خود را دایر کرده اند. برای تهیه بلیط از شرکت های هواپیمایی کافی است به آدرس اینترنتی این شرکت ها که به راحتی قابل جستجو در گوگل است مراجعه کنید، زمان و مقصد خود را تعیین کنید و بلیط را به صورت اینترنتی خریداری فرمایید.

 

خرید از طریق وب‌سایت های فروش اینترنتی

روشی که این روزها محبوبیتی شایان توجه به دست آورده است. وب‌سایت های آنلاین فروش بلیط، دو نوع سیستمی و چارتری را با درج همۀ شرایط مانند قیمت، زمان، نوع هواپیما و شرکت هواپیمایی را به شما نشان می دهد تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید و بلیط مناسب را تهیه فرمایید.

 

خرید از طریق مراجعه حضوری به شرکت های هواپیمایی

این روش تا چند سال پیش مرسوم بود ولی این روزها با توجه به راحتی ایجاد شده توسط اینترنت و دسترسی همگان به آن مورد استقبال بسیار کمتری قرار می گیرد اما هنوز هم این روش قابل استفاده است. شما می توانید با مراجعه حضوری به دفاتر شرکت های هواپیمایی به تهیه بلیط برای زمان مورد نظر خود اقدام کنید.

 

خرید از طریق مراجعه حضوری به آژانس های هواپیمایی

این روش نیز این روزها محبوبیت خود را تا حد زیادی از دست داده است اما هنوز هم مرسوم بوده و افرادی از طریق این روش به تهیه بلیط اقدام می کنند. در این روش کافی است به یکی از دفاتر هواپیمایی مراجعه کنید و بلیط خود را خریداری کنید.

 

اطلاعاتی در خصوص پرواز و زمان آن

حال که اطلاعات لازم در مورد بلیط و نحوۀ تهیه آن را دارید باید اطلاعاتی در مورد پرواز تبریز کیش و مدت زمان آن داشته باشید. فاصله هوایی شهر تبریز تا جزیرۀ کیش 1469 کیلومتر است و مدت زمان این پرواز در حدود 2 ساعت است. البته لازم به ذکر است که با توجه به نوع هواپیما، شرایط جوی و آب و هوایی و همچنین یکسره بودن یا داشتن توقف در میان راه این زمان می تواند تغییر کند.

بیشترین پرواز در این خط متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر است.