بلیط هواپیما تهران به مقصد شیراز

شیراز، شهر شعر و ادب، پایتخت تمدن و فرهنگ و یکی از مهم ترین قطب های گردشگری تاریخی ایران است. شیراز را می توان یکی از زیباترین و در عین حال کهن ترین شهرهای ایران دانست. وجود پاسارگاد و تخت جمشید در نزدیکی این شهر، باغ های فراوان، معماری اصیل، هوای فوق العاده، آرامگاه حافظ و بازار وکیل را می توان از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر و دانست که دلیل بسیاری از سفرها نیز است.

برای تهیه مناسب بلیط هواپیما برای سفر به شیراز ابتدا باید با انواع بلیط آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمان مناسب اتخاذ کنید.

خرید انواع بلیط هواپیما

بلیط هواپیمای سیستمی

به روشی که مسافر بلیط هواپیما را به صورت مستقیم از شرکت های هواپیمایی خریداری می کند، بلیط هواپیمای سیستمی نام دارد. در این نوع، خرید بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال نیم بها حساب می شود و شما می توانید از چندین ماه قبل اقدام به تهیه بلیط نمایید. قیمت این نوع بلیط معمولاً ثابت بوده و دچار تغییر محسوسی نمی شود و در صورت پس دادن بلیط بنا به ساعت و زمان مانده تا پرواز ممکن است تا 70 درصد مبلغ آن برگردانده شود.

بلیط هواپیمای چارتری

زمانی که مسافر بلیط خود را از آژانس های هواپیمایی و واسطه های دیگر تهیه کند اقدام به خرید بلیط چارتری کرده است.

در این نوع خرید برای تمام افراد بالای 2 سال قیمت بلیط تمام بها حساب می شود. همچنین بنا به شلوغی و یا خلوت بودن پرواز قیمت آن تغییر چشم گیری دارد. این بلیط بیشتر برای روزهای خلوت پیشنهاد می شود که قیمت آن بسیار ارزان تر از روزهای شلوغ است.

راه های خرید بلیط هواپیما تهران به شیراز

خرید بلیط از طریق وب‌سایت های شرکت های هواپیمایی

شرکت های بزرگ هواپیمایی برای تهیه مستقیم بلیط یا همان بلیط سیستمی، وب‌سایت های خود را دایر کرده اند. برای تهیه بلیط از شرکت های هواپیمایی کافی است به آدرس اینترنتی این شرکت ها که به راحتی قابل جستجو در گوگل است مراجعه کنید، زمان و مقصد خود را تعیین کنید و بلیط را به صورت اینترنتی خریداری فرمایید.

خرید از طریق وب‌سایت های فروش اینترنتی

روشی که این روزها محبوبیتی شایان توجه به دست آورده است. وب‌سایت های آنلاین فروش بلیط، دو نوع سیستمی و چارتری را با درج همۀ شرایط مانند قیمت، زمان، نوع هواپیما و شرکت هواپیمایی را به شما نشان می دهد تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید و بلیط مناسب را تهیه فرمایید. همچنین شما می توانید با تماس با تلفن های فلاوینگو و ارتباط با تیم پشتیبانی قوی آن اقدام به ثبت تاریخ بلیط رفت و برگشت خود نمایید.

خرید از طریق مراجعه حضوری به شرکت های هواپیمایی

این روش تا چند سال پیش مرسوم بود ولی این روزها با توجه به راحتی ایجاد شده توسط اینترنت و دسترسی همگان به آن مورد استقبال بسیار کمتری قرار می گیرد اما هنوز هم این روش قابل استفاده است. شما می توانید با مراجعه حضوری به دفاتر شرکت های هواپیمایی به تهیه بلیط برای زمان مورد نظر خود اقدام کنید.

هزینه بلیط هواپیما برای سفر از تهران شیراز

هزینۀ خرید بلیط هواپیمای سیستمی برای سفر تهران به شیراز از 170 هزار تومان تا 400 هزار تومان با توجه به شرکت هواپیمایی که انتخاب می کنید متفاوت است. اما قیمت بلیط چارتر برای این سفر در بازۀ 100 هزار تومان تا یک میلیون تومان تغییر می کند. این تغییرات بنا به شلوغی پرواز، روزهای تعطیل و یا کاری و زمان پرواز است. همچنین مسافران باید در نظر داشته باشند که با توجه به قوانین و مقررات شرکت های هواپیمایی هزینه بلیط نوزاد و کودک با هزینه بلیط افراد بزرگسال متفاوت می باشد.