بلیط هواپیما اصفهان مشهد، برنامه پروازها و راهنمای خرید

اصفهان که به نصف جهان نیز معروف است یکی از مهم ترین شهرهای گردشگری ما به حساب می آید. این شهر با داشتن بناها تاریخی بسیار که تعداد زیادی از آن ها در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته اند و جذابیت های خاص خود این روزها تبدیل به یکی از مهم ترین قطب های گردشگری ایران شده است.علاوه بر جاذبه های گردشگری فراوانی که اصفهان در خود جای داده، این شهر از لحاظ اقتصادی نیز اهمیت ویژه ای دارد و می توان آن را در لیست پنج شهر مهم ایران قرار داد. مشهد نیز مهم ترین قطب زیارتی ایران و مدفن امام هشتم شیعیان است و هر سال پذیرای چند میلیون مسافر و زائر است. همچنین از مشهد می توان به عنوان دومین شهر مهم و پرتردد ایران نام برد. پس بدیهی است که تردد بین این دو شهر بسیار زیاد باشد و بخشی از تردد بین این دو شهر به امور کاری اختصاص پیدا کند. بیشتر مواقع بلیط هواپیما مشهد و اصفهان و بالعکس انتخاب افرادی است که برای اهداف کاری بین دو شهر در حال تردد هستند.

برای تهیه مناسب بلیط هواپیما برای سفر اصفهان مشهد ابتدا باید با انواع بلیط و نحوۀ تهیۀ آن ها آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمان مناسب اتخاذ کنید.

انواع بلیط هواپیما

بلیط هواپیمای سیستمی:

به روشی که مسافر بلیط هواپیما را به صورت مستقیم از شرکت های هواپیمایی خریداری می کند، بلیط هواپیمای سیستمی نام دارد. در این نوع، خرید بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال نیم بها حساب می شود و شما می توانید از چندین ماه قبل اقدام به تهیه بلیط نمایید. قیمت این نوع بلیطمعمولاً ثابت بوده و دچار تغییر محسوسی نمی شود و در صورت پس دادن بلیط بنا به ساعت و زمان مانده تا پرواز ممکن است تا 70 درصد مبلغ آن برگردانده شود.

بلیط هواپیمای چارتری

زمانی که مسافر بلیط خود را از آژانس های هواپیمایی و واسطه های دیگر تهیه کند اقدام به خرید بلیط چارتری کرده است.

در این نوع خرید برای تمام افراد بالای 2 سال قیمت بلیط تمام بها حساب می شود. همچنین بنا به شلوغی و یا خلوت بودن پرواز قیمت آن تغییر چشم گیری دارد. این بلیط بیشتر برای روزهای خلوت پیشنهاد می شود که قیمت آن بسیار ارزان تر از روزهای شلوغ است.

حال که با انواع بلیط پرواز تهران شیراز آشنا شدید توضیحاتی در خصوص نحوۀ تهیه بلیط ارائه می کنیم.

خرید بلیط از طریق وب‌سایت های شرکت های هواپیمایی

شرکت های بزرگ هواپیمایی برای تهیه مستقیم بلیط یا همان بلیط سیستمی، وب‌سایت های خود را دایر کرده اند. برای تهیه بلیط از شرکت های هواپیمایی کافی است به آدرس اینترنتی این شرکت ها که به راحتی قابل جستجو در گوگل است مراجعه کنید، زمان و مقصد خود را تعیین کنید و بلیط را به صورت اینترنتی خریداری فرمایید.

خرید از طریق وب‌سایت های فروش اینترنتی

روشی که این روزها محبوبیتی شایان توجه به دست آورده است. وب‌سایت های آنلاین فروش بلیط، دو نوع سیستمی و چارتری را با درج همۀ شرایط مانند قیمت، زمان، نوع هواپیما و شرکت هواپیمایی را به شما نشان می دهد تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید و بلیط مناسب را تهیه فرمایید.

خرید از طریق مراجعه حضوری به شرکت های هواپیمایی

این روش تا چند سال پیش مرسوم بود ولی این روزها با توجه به راحتی ایجاد شده توسط اینترنت و دسترسی همگان به آن مورد استقبال بسیار کمتری قرار می گیرد اما هنوز هم این روش قابل استفاده است. شما می توانید با مراجعه حضوری به دفاتر شرکت های هواپیمایی به تهیه بلیط برای زمان مورد نظر خود اقدام کنید.

خرید از طریق مراجعه حضوری به آژانس های هواپیمایی

این روش نیز این روزها محبوبیت خود را تا حد زیادی از دست داده است اما هنوز هم مرسوم بوده و افرادی از طریق این روش به تهیه بلیط اقدام می کنند. در این روش کافی است به یکی از دفاتر هواپیمایی مراجعه کنید و بلیط خود را خریداری کنید.

اطلاعاتی در خصوص پرواز اصفهان مشهد و زمان آن

حال که اطلاعات لازم در مورد بلیط و نحوۀ تهیه آن را دارید باید اطلاعاتی در مورد پرواز اصفهان مشهد و مدت زمان آن داشته باشید. فاصله هوایی اصفهان تا مشهد 833 کیلومتر است و مدت زمان این پرواز در حدود 1 ساعت و 30 دقیقه است. البته لازم به ذکر است که با توجه به نوع هواپیما، شرایط جوی و آب و هوایی و همچنین یکسره بودن یا داشتن توقف در میان راه این زمان می تواند تغییر کند.

در حال حاضر پرواز اصفهان مشهد توسط چندین شرکت هواپیمایی ارائه می شود. ایران ایر و زاگرس فعال ترین شرکت های هواپیمایی در این مسیر پراهمیت هستند؛ و در هر هفته حداقل هفت پرواز اصفهان را به مقصد مشهد ترک می کند.