بلیط هواپیما شیراز مشهد، اطلاع از ساعت پروازها، قیمت و خرید

شهر مشهد با حدود 3 میلیون جمعیت، بعد از پایتخت، پرجمعیت ترین شهر کشور است. این شهر پرجمعیت سالانه حدود 12 میلیون گردشگر را تمام شهرهای کشور و کشورهای خارجی در خود می پذیرد. این آمار نشان می دهد که مسیرهای پروازی منتهی به مشهد از شلوغ ترین و محبوب ترین مسیرهای پروازی کشور هستند.

یکی پرترددترین این مسیرها مسیر پرواز شیراز مشهد است. اتفاقاً شهر شیراز نیز یکی از مهم‌ترین کلان‌شهرهای کشور محسوب می شود و با وجود جمعیت زیادی که در این شهر وجود دارد و همچنین وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر در شهر شیراز جای تعجب نیست، اگر این مسیر پروازی یکی از پرترددترین ها نیز باشد.

در واقع این مسیر پرواز هم مورد استفاده کسانی است که به هر دلیل قصد سفر به مشهد را دارند، هم مورد افرادی است که از مشهد به سمت شیراز سفر کرده و در مسیر بازگشت به مشهد قرار دارند.

فکر می کنید چه چیزی باعث می شود که تردد بین این دو شهر زیاد باشد و بلیط هواپیما شیراز مشهد یکی از پر استفاده ترین مسیرهای پروازی باشد؟

بلیط هواپیما شیراز مشهد

اولین دلیلی که مردم مختلف را از شهرهای مختلف به مشهد می کشاند زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) است. می توان گفت بیشتر گردشگران در سفر به مشهد از حرم امام رضا دیدن می کنند.

از طرف دیگر جاذبه های گردشگری فراوانی که در شهر مشهد قرار دارد این شهر را به منطقه ای جذاب تبدیل کرده. مشهد حتی در این اواخر از امکانات تفریحی بسیار خوبی هم بهره می برد.

آرامگاه فردوسی، مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز، پارک های آبی مشهور این شهر، آرامگاه نادرشاه افشار و پارک ها و مجموعه های تفریحی این شهر در نوع خود قابل توجه هستند. همه این موارد باعث شده مشهد شهری مناسب برای اهداف گردشگری باشد و بلیط هواپیمای شیراز به مشهد نیز در لیست پرفروش ترین بلیط های هواپیما قرار بگیرد.

پرواز شیراز مشهد

تمام پروازهای شیراز به مقصد مشهد از فرودگاه دستغیب شیراز حرکت می کنند و در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد بر زمین می نشینند. فرودگاه شیراز یکی از پیشرفته ترین فرودگاه های کشور است و البته جزء 5 مورد از پرترددترین فرودگاه های کشور نیز هست.

از طرف دیگر فرودگاه مشهد بعد از فرودگاه مهرآباد دومین فرودگاه پرتردد کشور محسوب می شود. این فرودگاه از نظر تعداد هواپیماهای نشست و برخاست کرده در رده اول قرار دارد.

بیشتر شرکت های هواپیمایی فعال نیز در این فرودگاه فعالیت دارند که از این بین هواپیمایی های کاسپین و ایران ایر تور در مسیر پرواز شیراز مشهد فعال تر از دیگر هواپیمایی ها هستند.

در حال حاضر اولین پرواز شیراز مشهد در ساعت 6 صبح شیراز را به مقصد مشهد ترک می کند. آخرین پرواز نیز در ساعت 20:10 دقیقه پرواز می کند.

فاصله بین شهرهای شیراز تا مشهد 990 کیلومتر است. این مسافت در واقع مسافت پروازی بین این دو شهر است. در این مسیر حدود 1 ساعت 40 دقیقه در مسیر خواهید بود. این زمان با توجه به شرایط آب و هوایی ممکن است از 1 ساعت 30 دقیقه تا 1 ساعت و 50 دقیقه متفاوت باشد.

با توجه به این که فاصله بین شهرهای شیراز و مشهد نسبتاً زیاد است بهترین و راحت ترین روش سفر بین این دو شهر استفاده از پرواز شیراز مشهد است.

قیمت بلیط هواپیما شیراز مشهد

قیمت بلیط هواپیما یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید قبل از رزرو بلیط به آن توجه کنید. مسیر پرواز شیراز مشهد مسیری پرتردد است، اما در برخی از زمان‌بندی ها می توانید بلیط این مسیر را با قیمتی ارزان تر تهیه کنید. البته قیمت بلیط هواپیما شیراز مشهد در زمان هایی که به شکل چارتر فروخته می شود کاهش پیدا می کند.

برای خرید بلیط های چارتری باید زمان‌بندی انعطاف پذیری داشته باشید. ذکر این نکته مهم نیز لازم است که قیمت بلیط هواپیما مشهد شیراز ممکن است در برخی موارد در بلیط های چارتری بیشتر از بلیط های سیستمی باشد، بنابراین حتماً قبل از رزرو بلیط چارتر قیمت آن را با بلیط های سیستمی مقایسه کنید.