بلیط هواپیما تهران به مقصد مشهد

مسیر پروازی تهران مشهد سال ها است که به عنوان پرترددترین مسیر پروازی شناخته می شود. بلیط های این مسیر معمولاً تنوع بسیار زیادی دارند و در بعضی از مناسبت ها به سرعت خریداری می شوند.

این شهر به عنوان دومین شهر پراهمیت کشور و پایتخت معماری سنتی اسلامی و پایتخت معنوی هر ساله میزبان گردشگران خارجی و داخلی فراوانی است. سالانه بیش از 12 میلیون مسافر از سراسر دنیا به این شهر می آیند تا از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن کنند.

بنابراین با توجه به تمام این موارد عجیب نیست که بلیط هواپیما تهران مشهد نیز پرفروش ترین بلیط هواپیما در کشور باشد.

 

خرید بلیط هواپیما مشهد

وجود حرم مطهر امام رضا در شهر مشهد از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر میزان سفرها به این شهر است، اما تنها عامل نیست. تهران به عنوان پایتخت کشور و مشهد به عنوان دومین شهر پراهمیت کشور از لحاظ اقتصادی و اداری از مواردی است که در میزان سفرها بین این دو شهر تأثیرگذار است. بسیاری از مسافرین این مسیر برای شرکت در رویدادهای بین المللی، یا انجام قراردادهای تجاری و امثال آن بین دو شهر در سفر هستند.

در کنار اهمیت اداری تجاری این دو شهر جاذبه های گردشگری مشهد به عنوان عاملی مهم برای سفر وجود دارند. حرم مطهر امام رضا تنها یکی از جاذبه های گردشگری مشهد محسوب می شود. این شهر علاوه بر جاذبه های گردشگری معنوی فراوان همچون خواجه ربیع، مشهد گوهرشاد و ...، جاذبه های تاریخی و طبیعی شگفت انگیزی در خود دارد که هر کدام به تنهایی بهانه ای جذاب برای سفر به مشهد محسوب می شوند.

آرامگاه فردوسی، آرامگاه نادرشاه افشار، ییلاقات شاندیز و طرقبه برخی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر به حساب می آیند. علاوه بر این امکانات تفریحی نیز در این شهر حتی در برخی موارد نسبت به پایتخت برتری دارد. وجود چندین پارک آبی مجهز، پیست اسکیت روی یخ تأییدکننده این ادعاست.

تمام این موارد باعث شده که بلیط هواپیما تهران مشهد به پرفروش ترین بلیط هواپیما تبدیل شود و این مسیر پروازی پرترددترین باشد.

در حال حاضر خرید اینترنتی بلیط هواپیمای تهران مشهد تنها با چند کلیک ممکن شده است.

 

جستجوی پرواز تهران به مشهد رفت و برگشت

اگر شما قصد سفر به مشهد را داشته باشید می توانید از راه های مختلفی همچون، اتوبوس، قطار، اتومبیل و هواپیما استفاده کنید. اما پرواز تهران مشهد از بهترین راه های سفر به این شهر است و معمولاً بیشتر سفرها به مقصد شهر مشهد از طریق هواپیما انجام می گیرد.

فاصله بین دو شهر تهران و مشهد نسبتاً زیاد است. در صورتی که بخواهید این مسیر را با اتومبیل شخصی یا قطار طی کنید احتمالاً ساعات زیادی در راه خواهید بود. این مسئله از طرفی خسته کننده است و از طرفی باعث هدر رفت زمان می شود.

فاصله زمینی بین این دو شهر بیشتر از 900 کیلومتر است، اما مسیر پروازی آن چیزی در حدود 743 کیلومتر است. مدت زمان سفر با استفاده از پرواز تهران مشهد ممکن است از 1 ساعت و 10 دقیقه تا 1 ساعت و 24 دقیقه متغیر باشد. این تغییر زمانی در بیشتر موارد به دلیل شرایط آب و هوایی و تغییر مسیر رخ می دهد.

اولین پرواز تهران مشهد در ساعت 5:45 دقیقه صبح حرکت می کند و آخرین پرواز هر روز در ساعت 23:10 تهران را ترک می کند.

در حال حاضر تقریبا همه ایرلاین های فعال در مسیر پروازی تهران مشهد فعال هستند. آتا، ایران ایر، تابان، زاگرس، سپهران، قشم ایر، کاسپین و ماهان فعال ترین شرکت های هواپیمایی در این مسیر به حساب می آیند، اما از این بین هواپیمای زاگرس محبوبیت بیشتری دارد. همچنین این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر همراه با فرزندان خردسال سفر می کنید، هزینه بلیط برای افراد بزرگسال با نوزاد یا کودک شما متفاوت است.

 

قیمت بلیط هواپیمای تهران مشهد

ایرلاین ارائه دهنده بلیط هواپیما، کلاس پروازی و چارتری یا سیستمی بودن بلیط برخی از مواردی هستند که بر روی قیمت بلیط تأثیرگذار هستند. بلیط چارتر تهران مشهد در بسیاری از زمان ها برای رزرو موجود است، اما برای استفاده از این بلیط ها معمولاً باید برنامه زمانی انعطاف پذیری داشته باشید.

پیش از رزرو بلیط لازم است به این نکته توجه کنید که قیمت بلیط هواپیما تهران به مشهد ممکن است با توجه به موارد زیادی تغییر داشته باشد. بلیط های چارتری و لحظه آخری لزوماً ارزان تر از بلیط های سیستمی نیستند و ممکن است در برخی موارد گران تر نیز باشند، بنابراین بهتر است قبل از رزرو بلیط قیمت بلیط های سیستمی و چارتری را مقایسه کنید. شما می توانید با تماس با تیم پشتیبانی آنلاین سایت فلاوینگو اقدام به ثبت و رزرو تاریخ بلیط هواپیمای مورد نظر تان خود نمایید.